POZOR ZMENA TERMÍNŮ!!!

Vážení přihlášení do divadelního festivalu Skautské století,

máme pro vás zprávu, která nás mrzí a není úplně potěšující.
Projekt v kterém jsme se pokoušeli získat finanční podporu pro náš divadelní festival, bohužel nakonec nebyl podpořen a ocitáme se nyní bez finančních prostředků. Nepříznivá situace nás nutí teď divadelní festival bohužel zastavit. Máme v plánu s ním znovu navázat patrně příští rok, kde by v případě vašeho přetrvávacíjího zájmu vaše snaha a příspěvky mohly znovu najít uplatnění.
Jen nám líto, že tento běh festivalu ukončujeme a děkujeme vám za projevený zájem a snahu.

za Skautské století – Tomek

S sebou na tábor

Tvořte, vymýšlejte, zkoušejte a natáčejte i na táboře!

Stáhněte si příběhy určené pro Divadelní festival s sebou na tábor.

Pro koho je festival určený.

Divadelní festival skautské století je určený pro skautské oddíly a roverské kmeny.

Využijte příležitosti!

Divadelní festival vám umožňuje seznámit se s konkrétními zápletkami a dilematy skautské historie a prožít vámi vybraný příběh skrze vaše vlastní divadelní ztvárnění.

Připravte zajímavý program na schůzku nebo tábor, vyberte si příběh a ten zdramatizujte!

Jak se zúčastnit?

1. Vyberte si jeden z 15-ti příběhů
  2. Vámi vybraný příběh dramaticky ztvárněte a natočte video dlouhé maximálně 15 minut
  3. Pošlete ideálně ve formátu „avi“ nejpozději do 31. prosince 2013 (vzhledem k velikosti videí přes úschovnu – např.: www.uschovna.cz, www.ulozto.cz

Ze zaslaných divadelních příspěvků vybereme několik nejlepších, jejichž autoři se mohou těšit na spolupráci se známými hereckými osobnostmi a na další pokračování soutěže.

Celý divadelní festival vyvrcholí  22. února 2014 večerem na scéně některého z pražských divadel, kde se postupující utkají v dramatickém souboji o první místo.

Partner projektu

marhoul

Divadelní festival se koná pod záštitou režiséra a filmového producenta Václava Marhoula, který je také předsedou poroty!

Skautské století

skautské století logo

O projektu Skautské století

„Objev příběh, poznej skauting!“

Projekt Skautské století sdružuje několik desítek lidí s podobným zájmem. Ve světě, který je každým dnem rychlejší a překotnější, chceme hledat příležitosti k ohlédnutí se zpět. Ne z nostalgie a touhy po starých dobrých časech, ani z potřeby utíkat se a těšit se tím minulým.

Chceme ukázat skautskou historii jako součást naší skautské přítomnosti. Skautská historie je fascinující bludiště spletitých lidských osudů, je labyrintem událostí tragických, dojemných i vtipných. Nebudeme ji oprašovat, stavět na piedestal ani uzamykat do temných archivů. Svoji úctu chceme ze všeho nejvíce dokázat tím, že z ní učiníme živý zdroj inspirace a motivace celého našeho skautského společenství.

www.skautskéstoletí.cz

Partneři projektu